دوشنبه 1396/9/20 - 58 : 10
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
انتخابات عرصه ی مأیوس شدن دشمنان است .

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- برای موفقیت در زندگی خداوند متعال دو توصیه دارد که آن را 8 بار در سوره ی شعرا  بیان فرموده ، آیه ای که رمز موفقیت در آن است . فَاتّقوُا اللهَ و أطیعوُن . 1-  تقوای الهی داشته باشید 2- از ولی خدا اطاعت کنید .

- پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : انسان عاقل چهار ویژگی دارد : 1-  به دنیا دلبستگی و تعلق نداشته باشد . 2- روی آوردن به سرای جاویدان ( برای آخرت کار کردن ) 3- توشه برداشتن برای شب اول قبر . 4-  آماده شدن برای روز قیامت .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- مقام معظم رهبری (مدظله) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری در چند بند ( 8 بند مهم )  نظرات خویش را بیان فرمودند که اینجانب یک مورد را محضر شریفتان عرضه می دارم  : 1-  در قبال مسائل فرهنگی و معیشتی مردم به شدت مسئول هستیم ، حتی اگر یک جوان در اثر عملکرد ما خدای ناکرده از راه منحرف شود ما مسئولیم .

- 29 اسفند ماه سالروز ولادت ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) ، روز زن و روز مادر می باشد ، همچنین سالروز ولادت  امام خمینی (ره) نیز می باشد . حضرت زهرا (س) در روز 20 جمادی الثانی در شهر مکه متولد شدند و به گفته ی پیامبر (ص) سرور زنان عالم و برترینِ زنان  نام گرفتند . عبادت ، پاکدامنی ، عصمت ، ولایت پذیری ، و تسلیم در برابر فرمان الهی و...  از ویژگی های بارز آن حضرت می باشند . این روز را خدمت همه ی مسلمین جهان و شما ملّت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می کنیم .

-  امام کاظم (ع) فرمودند : در خانه ای که اسم ( محمد احمد علی حسن حسین جعفر طالب و فاطمه ) باشد فقر و تنگدستی وارد آن خانه نمی شود . .

- پیامبر (ص) فرمودند : بهشت زیر قدم های مادران است . امام صادق (ع) فرمودند : بیشتر خوبی ها در زنان است . و خداوند متعال در این مورد

 می فرمایند : وَ بِالوالِدَینِ إحساناً . .به والدین خود نیکی کنید .

- روز دوشنبه 30 اسفند ماه  تقریبا ساعت 1 و 58 دقیقه و 40 ثانیه لحظه ی  تحویل سال  و شروع سال 1396 شمسی می باشد .عید نوروز ریشه در سنت های اقوام ایرانی دارد و به گذشته های دور بر می گردد .  در ایران باستان معتقد بودند در ایام نوروز ، ارواح مردگان به خانه ها باز می گردند ، بدین جهت مردم باید خانه ها ی خود را در این ایام تمیز کنند . فرش های زیبا بگسترانند و غذای خوب طبخ نمایند .

 امام علی (ع) می فرمایند : هر روزی که در آن گناه نباشد ، آن روز  عید است .

- سنت های ایرانیان در عید نوروز شامل : دید و بازدید ، صله رحم ، دعا ، نماز ، روزه و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ... می باشد .

- انتخابات هنر بزرگ نظام اسلامی ، مظهر خدا باوری   ، مردم باوری و خود باوری است . انتخابات نعمت بزرگی است ، سرنوشت یک ملّت است ،  انتخابات می تواند عرصه ی ظهور و بروز وحدت ، عقلانیت و شعور ملی باشد . باعث عزّت کشور ، نماد حرکت اسلامی و مسابقه ی ملی است . انتخابات عرصه ی مأیوس شدن دشمنان است . 29 اردیبهشت 1396 روز انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری است .

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته . ...

ارتباط با امام جمعه