دوشنبه 1396/11/30 - 41 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
من در بحث انتخابات دخالتی ندارم اما اگر مانند سال 88 بخواهند رأی مردم را بشکنند با تمام قوا در صحنه حضور دارم و مقابله می کنم

خطبه اول : امام جمعه موقت شهر توره حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی  در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- در ابتدای خطبه اول ایشان در خصوص تقوای الهی فرمودند :آنچه را که خداوند متعال ما را به آن امر کرده انجام دهیم (مانند نماز ، روزه و ....) وآن چه را که خداوند متعال  نهی کرده انجام ندهیم.( مانند غیبت ، دروغ ، رشوه ، ربا و ..... ) اگر این مسائل را ما رعایت کردیم شخص با تقوایی هستیم .

-  یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ.  ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها ، ای مدبر شب و روز ، ای گرداننده سال و حالت ها ، حال ما را به نیکوترین حال بگردان. ایشان ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و ظهور برای امام زمان (عج)  فرمودند : سال جدید بدون حضور ایشان( امام زمان (عج) ) صفا و روشنی ندارد . ای کاش می شد که با صدای امام زمان (عج) دعای تحویل سال را بشنویم و این شادی ظاهری ما به شادی باطنی تبدیل شود و با حضور ایشان جشن عید واقعی را بگیریم . پس ما باید برای گشایش و فرج ایشان دعا کنیم تا ایشان هم برای ما دعا کنند . زمانی ظهور ایشان نزدیک می شود که ما انجام واجبات و ترک محرمات را در زندگیمان اجرا کنیم یا به طور کلی تقوا داشته باشیم .

خطبه دوم : امام جمعه موقت شهر توره حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی  در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- رهبر معظم انقلاب در روز 29 اسفند روز ولادت حضرت فاطمه (س) در دیدار با مداحان و ذاکرین اهل بیت  عصمت و طهارت فرمودند : حضرت فاطمه (س) یک زن کامل اسلامی بود و در حد یک رهبر ، اشخاصی وجود دارند که با طرز تفکر غربی در خصوص زن ،  زن را تحقیر می کنند در حالی که حضرت فاطمه (س) با مقام والای معنوی که داشتند از نظر مادری ، همسری ، خانه داری و ... الگویی بسیار نمونه برای همه زنان در کل زمان ها بوده و هستند .مهم ترین شاخصه زن خانه داری و همسر داری است که این خصوصیات در وجود ایشان کاملا بارز بود .

- مقام معظم رهبری (مدظله)   سال 1396 را سال« اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال»  نامیدند و تاکید ایشان بر تولید داخلی و اشتغال جوانان در سال جدید که فرمودند اگر همه ی دستگاه ها بر روی این دو نکته متمرکز بشوند ان شاء الله شاهد شکوفایی اقتصادی  عظیمی در کشور خواهیم بود ، همچنین روی مسئله امنیت تاکید فراوانی داشتند ، ایشان فرمودند که امنیت به عنوان یک شاخص مهم در کشور ما ست ،  اگر کشور های همسایه مانند عراق ، سوریه ، افغانستان و... را نگاه کنیم می بینیم که کشور ما در خاور میانه از امن ترین کشورهاست ، و این بزرگ ترین نعمت است .

-  رهبر معظم انقلاب (مدظله ) در حرم امام رضا (ع) فرمودند : ضعف هایی که در کشور ما وجود دارد به خاطر عدم مدیریت انقلابی است ، زمانی که مدیریت ها دینی و انقلابی بود پیروز شدیم و هرگاه فاصله گرفتیم دچار ضعف یا انحراف شدیم . ایشان ضمن تاکید بر مسئله اشتغال فرمودند که کالا هایی که در داخل کشور تولید می شود، حرام شرعی است اگر که کالایی مشابه آن کالا از خارج وارد کشور شود ، چون باعث رکوداقتصادی و بیکاری می شود .

- رهبر معظم انقلاب (مدظله ) در خصوص بحث انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری که در اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود فرمودند :  انتخابات باعث عزت ملی و سرافرازی ملت ایران است ، ایشان روی دو نکته اساسی تاکید داشتند یکی حضور حداکثری در انتخابات و دیگری بحث عمل به قانون  .ایشان فرمودند که من در بحث انتخابات دخالتی ندارم اما اگر مانند سال 88 بخواهند رأی مردم را بشکنند با تمام قوا در صحنه حضور دارم و مقابله می کنم .

- امام جمعه موقت شهر توره  در خصوص انتخابات  شوراهای اسلامی شهر وروستا فرمودند که ما باید افراد اصلح و دل سوز و متدین  را به عنوان شورا انتخاب کنیم ، تا بتواند مشکلات شهرمان را حل کنند . امام علی (ع) فرمودند : ملعون است کسی مسئولیتی را قبول کند که از عهده آن کار بر نیاید . ایشان فرمودند افرادی که فکر مدیریتی و اقتصادی ندارند نمی توانند به خوبی عمل کنند و نداشتن آگاهی و تخصص در شوراها ، به جای حل مشکلات مردم ، خود مشکل ساز می شود . با حضور خود در انتخابات سال 96 و انتخاب شخص اصلح

می توانیم هم به جامعه و هم  به خودمان کمک کنیم .

-10 فروردین  روز اول رجب و سالروز ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) که ضمن تبریک این روز ، امید واریم پیرو واقعی آن امام بزرگوار باشیم .

 رسول اکرم (ص) به جابر بن عبدالله انصاری فرمودند: که فرزندم محمدباقر علم اولین و آخرین را تصرف می کند ، سلام مرا به او برسان . علت نام گذاری ایشان به نام باقر هم همین است . شب اول رجب به نام لیله الرغائب یعنی شب آرزوها نامگذاری شده است . هرکه هر آرزوی دارد در این شب می تواند  از خداوندمتعال  بخواهد ان شاء الله که بر آورده شود . مهم ترین آرزوی ما سلامتی ،فرج امام زمان (عج) و شفای همه ی بیماران می باشد .    - والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه