دوشنبه 1396/11/30 - 36 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/19
مقام معظم رهبری (مدظله) فرمودند: ملت ایران دارد حرکت می کند و پیش می رود ، این ترقه بازی هایی که امروز شد ، در اراده مردم تأثیری نخواهد گذاشت .

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

پیامبر اکرم 0ص) فرمودند : پنج کار است که شیطان را فراری می دهد : 1- روزه : روزه شیطان را کرو کور و لال می کند . وقتی روزه دارید کمتر گناه می کنید . 2- صدقه دادن : صدقه پشت شیطان را می شکند . 3- کمک کردن به یکدیگر، به خاطر دوستی و محبّتی که به خدادارید . 4- همکاری در کار خیر : دوست داشتن در راه خدا و همیاری در کار خیر ریشه ی شیطان را می شکند . 5- استغفار : استغفار شاهرگ شیطان را می زند .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- خداوند متعال در سوره توبه آیه ی 119 می فرمایند : ای کسانی که ایمان آورده اید ، از مخالفت فرمان خدا بپرهیزید و همواره با راستگویان باشید .

- پیامبر اکرم (ص) و یاد آوری معاد : بدنی را در قبر گذاشتند ، پیامبر (ص) بالای قبر ایستادند و فرمودند : برادران من ! برای چنین روزی آماده باشید ، اگر مردم بدانند ، مال حرام چطور در قیامت تبدیل به آتش می شود و بدانند که غیبت و تهمت چطور در قیامت تجسم می یابد ، قطعاً رفتارشان تغییر می کند . اگر انسان ها به قیامت فکر کنند کم فروشی نخواهند کرد .

- مقام معظم رهبری ( مدظله ) در روز سالگرد امام خمینی (ره) در حرم مطهرامام (ره)  در جمع مسئولان و مردم و سفرای کشورهای خارجی ، مخاطب اصلی را جوانان اعلام نمودندو فرمودند  : مبانی امام خمینی (ره) 1- ارائه ی اسلام ناب 2- مردم  سالاری دینی 3-  حق  انتخاب   و  حاکمیت  مردم 4- بیرون آمدن از چنبره ی سلطه ی آمریکا 5- ایجاد خودباوری در ملت .

- مقام معظم رهبری ( مدظله ) در دیدار جمعی از  دانشجویان  ، درباره ی حادثه تروریستی تهران فرمودند: ملت ایران دارد حرکت می کند و پیش می رود ، این ترقه بازی هایی که امروز شد ، در اراده مردم تأثیری نخواهد گذاشت . ان شاء الله کلک اینها کنده خواهد شد ، ایشان مسئله ی استقلال را بسیار مهم دانستند  و  موضوع  سند 2030 را در همین چارچوب قابل ارزیابی دانستند و خاطر نشان کردند : برخی می گویند ما در این خصوص تحفظ داده ایم و گفته ایم فلان بخش آن را قبول نداریم ، در حالی که حتی اگر هیچ مورد واضحِ  خلاف اسلام در آن وجود نداشت ، باز هم  نظام آموزشی کشور ما نباید در بیرون از کشور نوشته شود .

- 15 رمضان سال سوم هجری ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) ، کریم اهل بیت (ع) و روز اکرام ایتام و هفته اطعام نیازمندان است ، این روز را به همه ی مسلمین جهان و شما عزیزان تبریک وتهنیت می گویم . امام حسن (ع) کسی است که امام سجاد (ع) در مورد ایشان فرمودند : عابد ترین مردم در زمان خودش و زاهد ترین مردم و با فضیلت ترین مردم است ، شخصیت امام حسن (ع) چنان است که دشمنانش زبان به مدح و ستایش او گشوده اند . شناخت امام حسن (ع) در سه بعد می باشد : 1- رابطه با خدا ، همه چیزش برای خدا بود . 2- رابطه با مردم  ، با مردم بسیار مهربان بود و به مردم اکرام و اطعام داشت . 3- رابطه با دشمن ، شجاع و نترس بودن .

- 17 ما مبارک رمضان معراج پیامبر اکرم (ص) می باشد . سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ. پاك و منزّه است آن (خدايي ) كه بنده اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي كه اطرافش را بركت داده ايم شبانه برد، تا از نشانه هاي خود به او نشان دهيم ، همانا او شنوا و بیناست . 

- 19 ماه مبارک رمضان ، اولین شب از شب های قدر می باشد ، شب تعیین مقدرات یک ساله ی انسان است . شبی که برتر از هزار شب است . در این شب خواندن ذکرها  و دعاها و نیایشها و قرائت قرآن  و شب زنده داری بسیار سفارش شده است .

- در روز های گذشته حمله ی تروریستی در شهر تهران اتفاق افتاد که 17 نفر کشته و 52 نفر زخمی شدند. تروریست ها در آتش قهر و غضب الهی گرفتار شدند و توسط مجاهدین اسلام  به درک واصل شدند . ما این حمله ی  تروریستی را محکوم می کنیم .

 

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه