دوشنبه 1396/11/30 - 37 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
رهبرمعظم انقلاب (مدظله) فرمودند: مهمترین راه درست کشور و مدیریت کشور وحدت ملی و اعتماد نکردن به آمریکا ست

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

یکی از مسائلی که در قیامت و در صحرای محشر ، افراد از آن شکوه یا گلایه می کنند ، ارتباط های غلط و نادرست است . خداوند در قرآن کریم سوره ی اعراف آیه ی 38 می فرمایند : هر گروهی که وارد جهنم می شود ، گروه دیگری را لعنت می کند و می گوید : که آن ها ما را بدبخت و بیچاره کردند . خداوند در سوره فرقان آیه ی 28 : کاش با فلانی دوست نمی شدم ، فلانی مرا بد بخت کرد . دوستی هایی که در قیامت تبدیل به دشمنی می شوند : دوستی در راه گناه ، دوستی براساس رابطه های نا مشروع و دوستی بر اساس خدعه و کلک .  امام صادق (ع) می فرمایند : دوست باید سه ویژگی داشته باشد : 1- دوستی که چشم و چراغ تو باشد و بیراهه را نشانت ندهد . 2-  دوستی که راهنمای تو باشد و اگر جایی خطا کردی و بیراهه رفتی تذکّر بدهد . 3- دوستی که آیینه ی تو باشد .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- امام علی (ع) : شما را به تقوا و ترس از خدا سفارش می کنم ، و این که در پی دنیا نباشید ، گرچه دنیا به سوی شما روی آورد . بر آنچه از دنیا از دست می دهید تأسف نخورید ، سخن حق بگوئید و برای اجر و پاداش الهی کار کنید و دشمن ستمگر و یاور مظلوم باشید .

- مقام معظم رهبری ( مدظله ) در دیدار سران قوا ،  مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور مهم ترین واقعیت انتخابات 29 اردیبهشت96 را اعتماد همه ی رأی دهندگان به صندوق انتخابات نظام اسلامی دانستند و فرمودند: مهمترین راه درست کشور و مدیریت کشور وحدت ملی و اعتماد نکردن به آمریکا ست . ایشان با انتقاد از افرادی که با تفسیرهای غلط دنبال تقسیم کردن مردم هستند ،  فرمودند : نباید با  بگو  مگو ها و تقسیم کردن مردم ، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کنند ، همچنین ایشان فرمودند : راه مقابله با افزایش تحریم ها و طبل دشمنیِ دشمنان ، فضای جدیدی از همکاری ، کا و تلاش برای رسیدن به هدف مشترک ، یعنی : پیشرفت کشور و اعتلای جمهوری اسلامی است . لازمه ی به زانو درآوردن دشمن تلاش و ایستادگی است .

- 21 ماه رمضان سالروز شهادت اسوه ی تقوا وانسانیت حضرت امام علی (ع) است ، این روز را به همه شیعیان و ارادتمندان آن حضرت تسلیت عرض می کنیم . امام علی (ع) مصداقی است  بر تک تک آیات قرآن ، آیه ی مباهله ، آیه ی تطهیر ، سوره ی انسان ، سوره ی نبأ ، حدیث غدیر ، حدیث ثقلین ، حدیث جابر ، و هزاران حدیث و روایت دیگر . پیامبر اکرم فرمودند: من شهر علم هستم و علی دروازه ی آن .

- شبهای قدر ( شب نوزدهم ، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان ) شبهایی با عظمت ، که در این شب ها تقدیر یک سال انسان  نوشته می شود ، خواندن نماز ، دعا ی جوشن کبیر ، تلاوت قرآن و کار خیر و صدقه دادن و دعا کردن برای سلامتی امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب ( مدظله ) و دعا برای شفای بیماران و توبه و استغفار از گناهان و ندبه و تضرع به درگاه خداوند متعال  بسیار سفارش شده است .

- 27 خرداد سال 1358 به فرمان امام خمینی (ره) جهاد سازندگی ( کشاورزی ) برای رسیدگی به مناطق محروم و دور افتاده تأسیس شد . هدف از تأسیس این نهاد محرومیت زدایی از روستاها ، حرکت به سوی استقلال و خودکفایی کشور و ایجاد زمینه برای رشد شخصیت والای انسانی روستائیان از طریق مشارکت و نظارت آنان در فعالیت های روستائی می باشد .

- آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس می باشد . به فرموده ی امام (ره) روز خروش انقلابی ملت های مسلمان بر علیه غده ی سرطانی ( رژیم جعلی اسرائیل ) می باشد . با شرکت گسترده درراهپیمایی روز قدس به آمریکای جنایتکار و طرفداران رژیم صهیونیستی و اسرائیل غاصب و تروریست ها و دشمنان مردم مظلوم فلسطین ، یمن، بحرین و ..... نشان می دهیم که طرفدار مظلومان  و دشمن ظالمان و ستمگران هستیم .

- جان کری وزیر خرارجه سابق آمریکا فاش کرد : رهبران برخی از کشورهای منطقه به من و اوباما پیشنهاد می کردند که ایران را بمباران کنید زیرا تنهاراه حل مسئله ی هسته ای ایران ، بمباران است .

- انهدام تیم تروریستی انصارالفرقان در چابهار که هفت نفر بودند دو نفر آن ها به هلاکت رسیدند و پنج نفر هم توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دستگیر شدند ، در این عملیات یکی از نیروهای اطلاعاتی هم به شهادت رسیدند .

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته . 

ارتباط با امام جمعه