دوشنبه 1396/11/30 - 36 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
روز قدس تجلی گر روح انقلابی و میعاد گاه بزرگ و انقلابی ایران اسلامی است

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند:

گناهانی که عمر را کوتاه می کنند : امام صادق (ع) در این باره فرمودند : گناهانی که مرگ را نزدیک می کند شش گناه است :

1-  قطع رابطه کردن با خویشاوندان نسبی و رحم . 2- قسم نا حق و دروغ .3- سخنان دروغ و دروغ گویی .4-  زنا و کار خلاف عفّت . ( آثار دنیوی زنا عبارتند از : بی برکتی در زندگی از بین رفتن نورانیت ظاهر رفتن روح ایمان بی دینی غضب الهی عدم استجابت دعا و... )  5- بستن راه مسلمانان ( راهگیری)  .6 -  ادعای امامت نمودن به ناحق عمر را کوتاه می کند .          

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: چهار چیز است که یکی از آنها وارد خانه ای نمی شود مگر اینکه آن را ویران می کند و از برکت آباد نمی شود: خیانت، دزدی، شرابخواری و زنا  «بحار الأنوار، ج ۷۹، ص ۲۳ »

- رهبر معظم انقلاب (مدظله ) در جمع خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و مرزبانان« شهادت» را مقوله ای عمیق و دارای معانی بلند و یک معامله ی پرسود با خداوند متعال خواندند و فرمودند : شهادت یک مرگ تاجرانه است و در این معامله ، خداوند جان انسان را که ضایع شدنی  و از بین رفتنی است ، در مقابل سعادت ابدی خریداری می کند و شهید به مقامی می رسد که قدرت شفاعت پیدا می کند . ایشان در خصوص سخنان اخیر مقامات آمریکایی و تلاش آنان برای تغییر نظام اسلامی فرمودند:  در طول 38 سال گذشته چه زمانی بوده که شما نخواستید نظام اسلامی را تغییر دهید ، امّا همواره سرتان به سنگ خورد  ، از این پس نیز همان گونه خواهد بود .

- پرتاب شش موشک زمین به زمین توسط نیروی هوافضای  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با نام ذوالفقار به مقر فرماندهی داعش در استان دیرالزور سوریه که تعداد زیادی از اعضاء داعش را به هلاکت رساند و تجهیزات جنگی و لجستیکی آنان را نابود کرد .

- آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان امام خمینی  (ره) روز جهانی قدس نام گذاری شده است  . روز قدس تجلی گر روح انقلابی و میعاد گاه بزرگ و انقلابی ایران اسلامی است و روز مبارزه با رژیم صهیونیستی و مبارزه با استکبار جهانی  و حمایت از مردم مظلوم فلسطین است . ضمن تقدیر و تشکر از حضور شما عزیزان در راهپیمایی روز قدس  ، این روز  را گرامی می داریم و همه با هم شعار مرگ بر  اسرائیل سر می دهیم . « مرگ بر اسرائیل »

پیامبر (ص) فرمودند : «مَنْ أَصْبَحَ ولَُم یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست.»

- عید فطر یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است که پس از گذشت یک ماه روزه داری مسلمانان این روز را عید می گیرند و نماز عید به پا می دارند و زکات فطره پرداخت می کنند . پیشاپیش این عید سعید را به همه شما عزیزان و روزه داران تبریک و تهنیت عرض می کنم .

- یکم تا هفتم تیر ماه هفته قوه قضائیه نام گذاری شده است . ضمن تبریک این هفته ،  سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش را خدمت  مقام معظم رهبری (مد ظله) و مردم مسلمان ایران تسلیت عرض می کنم .

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه