دوشنبه 1396/11/30 - 36 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/9
فلسطین مسئله ی اول دنیای اسلام است

خطبه اول : امام جمعه موقت  شهر توره حاج آقا رضایی در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند: رسول گرامی اسلام در مورد تقوا فرمودند : هرکس تقوای الهی روزیش شود خیر دنیا و آخرت روزی او می شود .

مهم ترین معروفی که در دین مبین اسلام به آن اهمیت فراوانی داده شده است اقامه نماز است . خداوند در قرآن در  مورد  نماز  می فرمایند : کسانی که در نمازشان دعا می کنند  ، محافظت می کنند و خشوع می کنند . نماز آرام بخش دلهاست . نماز باعث تقوا الهی می شود و موجب می شود که انسان به فکر اطرافیان و دوستان و آشنایان باشدو گناه نکند  .همه ی ائمه اطهار در مورد برگزاری نماز اول وقت بسیار سفارش کرده اند .         

خطبه دوم : امام جمعه موقت  شهر توره حاج آقا رضایی در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- تقوا چیزی به جز انجام واجبات و ترک محرمات نیست ، همه ی ما خوب و بد را تشخیص می دهیم و می توانیم درست را از نادرست جدا کنیم  و درست را نتخاب کنیم و دستورات خداوند متعال را اطاعت کنیم .

- رهبر معظم انقلاب (مدظله) در دیدار با نماز گزاران در روز عید سعید فطر فرمودند : قدر این داشته های خود را بدانید این نماز ها و تلاوت قرآن ها و این ذخیره ها را حفظ کنید و از این فرصتی که شما در ماه مبار رمضان به دست آورده اید استفاده کنید . شما ملت ایران در راهپیمایی روز قدس به همه نشان دادید که چقدر با هم متحد و هماهنگ هستید . و در دیدار ی که با سران کشورهای اسلامی داشتند فرمودند : کشورهای اسلامی از اتحاد با هم سود می برند و از تفرقه و جدایی زیان می بینند . ایشان فرمودند : فلسطین مسئله ی اول دنیای اسلام است و مبارزه با رژیم منحوس اسرائیل باید در برنامه ی کاری همه ی دولت های اسلامی قرار بگیرد .

- 6 شوال سال 60 هجری قمری سالروز ورود حضرت مسلم بن عقیل (ع) نماینده و سفیر امام حسین (ع) به کوفه برای گرفتن بیعت مردم کوفه برای امام حسین (ع) که وارد این شهر شدند ، اما مردم کوفه ایشان را تنها گذاشتند و بی وفایی کردند و در نهایت ایشان در این شهر به شهادت رسیدند .

- 10 تیر ماه روز صنعت معدن ، و روز آزاد سازی شهر مهران از دست رژیم بعثی عراق و همچنین روز بزرگداشت صائب تبریزی شاعر نامدار ایرانی است ،  این مناسب ها را گرامی می داریم .

- 11 تیر سال 1361 شهادت آیت اله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقین کوردل می باشد ، این روز را گرامی می داریم و تسلیت عرض می کنیم . منافقین فکر می کردند می توانند با ریختن خون این شهیدان ریشه اسلام را قطع کنند اما کور خوانده اند این خون ها دین اسلام را سربلند تر و سر افراز تر می کند .  .

-8 شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع به دست وهابیون خبیث می باشد . امید واریم روزی برسد که امام زمان (عج) بیایند و این قبور را آزاد و باز سازی نمایند .

- 12 تیر ماه سال 1367 روزی که ناوگان دریایی آمریکای جنایتکار هواپیمای مسافری ایران را مورد اصابت قرار داد و تعدادی از هموطنانمان را به شهادت رساند ، از آمریکای جنایتکار جز این انتظار نمی رود ، به امید روزی که این شیطان بزرگ از روی زمین محو و نابود شود .

-14 تیر ماه روز قلم  و همچنین روز دهیاری ها و شهرداری ها نامگذاری شده است ، این ایام را گرامی می داریم و تبریک عرض         می کنیم  .    - والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه