دوشنبه 1396/11/30 - 40 : 21
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/16
اینجا انقلاب بر گرفته از انقلاب عاشوراست و شعار ابا عبدالله (ع) : هیهات منا الذله است .

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند:

امام صادق (ع) در مورد آیه 3 سوره مبارکه بقره می فرمایند : غیب در اینجا منظور آقا امام زمان (عج) است انسان ها اورا نمی بینند ولی او همه ی انسان ها را می بیند . امام زمان (عج) از مصادیق غیب است و باید به او ایمان داشته باشیم . آقا وقتی به آسمان  نگاه می کند تا عرش خدا را می بیند .پس  یکی از صفات متقین ایمان داشتن به غیب است . استفاده از آلات موسیقی تا ساعاتی از شب در عروسی های امروز ی باعث ایجاد فساد و اختلاط زن و مرد و اعمال حرام می شود و نتیجه آن با لا رفتن آمار فساد و طلاق در جامعه است . زندگیی که با حرام شروع شود دوامی ندارد . چه فکر انسان آشکار و یا مخفی باشد خداوند متعال آن ها را بر انسان  نمایان می کند . روز حساب ،   ریز و درشت اعمال انسان به او نشان داده می شود و محاسبه می شود . رسول اکرم (ص) می فرمایند : از سرمه ای که در چشم انسان کنند از او سوال می کنند که آیا برای رضای خدا بوده و یا برای  رضا ی  دیگران .   امام  صادق  (ع) می فرمایند : به حساب خود برسید قبل از این که به حساب شما رسیدگی شود . انسانی که همواره به یاد خدا باشدو  حساب نفس خود را نگه  داشته باشد وارد بهشت برین می شود .  

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- مقام معظم رهبری (مدظله ) در هفته ای که گذشت در دیدار رئیس و مسئولین قوه قضائیه و روسای کل دادگستری های سراسر کشور فرمودند : قوه قضائیه باید پرچمدار حقوق عمومی در جامعه شود ، یعنی خواسته ی مردم باید تحقق پیدا کند و حقوق مستضعفین از ظالمین گرفته شود . ودرهر زمینه ای که لازم باشد  از حقوق مردم با قدرت دفاع شود و تحت تأثیر غوغا سالاری و جوسازی های  رسانه ها و روز نامه هاو شبکه های خارجی قرار نگیرند .دفاع ازحق ملت باید با تمام توان و قدرت انجام شود و باید با متخلفان و قانون شکنان مقابله  شود و با کسی رودربایستی نداشته باشند . مانند همین احتلاس ها و سرقت ها که در اثر رودر بایستی  ها  اتفاق افتاده است .ایشان  فرمودند :  نگاه تحولی و جهادی در برنامه ریزی ها  و اقدامات در قوه ی قضائیه ضروری است . باید شب و روز در خدمت مردم عزیز باشند . نظارت بر حسن اجرای قوانین بر عهده ی قوه قضائیه است . حمایت از آزادی های مشروع بر عهده قوه قضائیه است و باید رعایت شود . و قوه قضائیه باید دست کسانی را که به بیت المال دست درازی می کنند قطع کنند .

- 15 شوال سال 252 هجری قمری سالروز ارتحال حضرت عبدالعظیم حسنی (ره)  است  . که این روز را خدمت همه شما عزیزان تسلیت و تعزیت عرض می کنم . ایشان از محدثین و فقها  و دانشمندان اسلامی و از فرزندان  امام حسن مجتبی (ع) هستند و از افتخارات ما ایرانی ها  این است که آرامگاه ایشان در کشور ما و  در شهر ری  است و زیارت قبر ایشان در روایات بسیار سفارش شده است .

- 21 تیر ماه سال 1314 هجری شمسی سالروز حمله به مسجد گوهر شاد مشهد توسط رضا خان قلدر و خبیث است که نماد استعمار و استعممار گری بود . در ترکیه آتاتورک و درافغانستان امان الله خان و در ایران هم رضاخان که مأمور شدند برای برداشتن حجاب  از زنان مسلمان . اهمیت حجاب و ضروری بودن آن را همه شما می دانید ، پس حفظ حجاب واجب و ضروری است .  این روز ، روز عفاف و حجاب نام  گذاری شده است . امام صادق (ع) فرمودند : اگر زن عفت داشته باشد به دنیا می ارزد و گرنه به خاک هم نمی ارزد .

- در پاریس که ادعای آزادی و حقوق بشری دارد گروهک منافقین از پنج قاره شخصیت های  سیاسی را دعوت به همایش می کنند به ادعای خودشان برای صلح در حالی که اولین خواسته ی آنها تحقیر نظام اسلامی ایران است .کو رخوانده اند   اینجا ایران است، اینجا انقلاب بر گرفته از انقلاب عاشوراست و شعار ابا عبدالله (ع)  : هیهات منا الذله  است .

- مردم عزیز در فصل گرما در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند که دچار مشکل نشویم .  - والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه