امام جمعه کمشجه استان اصفهان درگذشت
تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حجت الاسلام والمسلمین کیانی فیض آبادی، امام جمعه کمشجه اصفهان بعد مدتی تحمل بیماری در سن 67 سالگی دار فانی را وداع گفت.

مرحوم مرتضی کیانی فیض آبادی، فرزند یوسفعلی، امام جمعه کمشجه در استان اصفهان در ۱۳۳۱ شمسی در دهستان جرقویه در استان اصفهان به دنیا آمد. پس از طی دوره ابتدایی وارد حوزه علمیه اصفهان شد و مقدمات علوم دینی و دروس سطح را فرا گرفت. آنگاه به ادامه تحصیل در دوره خارج فقه و اصول پرداخت. همچنین از حوزه درس تفسیر بهره برد. تدریس در حوزه علمیه خوراسگان اقامه نماز جماعت و تبلیغ دین در اصفهان و مناطق اطراف از فعالیت‌های علمی و مذهبی اوست. 

حجت الاسلام والمسلمین کیانی در ۳۰ مرداد ۱۳۷۹ شمسی به امامت جمعه بخش پیربکران ازتوابع فلاورجان منصوب شد. پیش از او حجت الاسلام سید باقر هاشمی امامت جمعه پیربکران را بر عهده داشتند. مرحوم کیانی در ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۸۸ به امامت جمعه شهرستان فلاورجان منصوب شد و پس از سه سال به منطقه قهجاورستان منتقل و به امامت جمعه این شهر منصوب شد. وی اولین امام جمعه قهجاورستان بود و مجدداً در سال ۱۳۹۲ به درخواست مردم پیربکران امامت جمعه این شهر را عهده دار شد. وی از تیرماه 1397 امامت جمعه کمشجه اصفهان را عهده دار گردید و تا پایان عمر در همین منطقه مشغول به خدمت بود. روحش شاد و یادش گرامی.


دوشنبه 1398/3/27 - 15 : 10

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار